mediniu lauko duru prieziura

Patarimai, kad lauko durys tarnautų ilgiau

Kad įėjimo durys atrodytų ir veiktų kuo geriau, klausykite rangovo, autoriaus ir senų namų eksperto Scotto Sidlerio patarimų.

Jei namų eksterjero priežiūros metu būtų viena taisyklė, ji galėtų būti tokia: nepraleiskite durų. Dėl dažno kasdienio naudojimo ir nuolatinio aplinkos poveikio, net gerai pagamintos, tinkamai sumontuotos įėjimo durys yra linkusios nusidėvėti. Atsižvelgiant į jų iš dalies utilitarinį vaidmenį namuose, durys pernelyg dažnai laikomos savaime suprantamu dalyku ir neįtraukiamos į kasmėnesines ar metines priežiūros procedūras. Tai klaida, pasak „Austin Home Restorations“ rangovo, autoriaus ir savininko Scotto Sidlerio. Čia Scott pasakoja, kokios grėsmės kyla durų išvaizdai ir veikimui, o dar svarbiau – ką galima padaryti, kad durys tarnautų ilgą laiką.

O kaip dėl nuolatinės priežiūros? Ar yra kasmetinių priežiūros užduočių, kurias rekomenduotumėte?

Scott: Apdailą patikrinkite vietoje bent kasmet. Dėl stipresnės saulės, kurią turime pietuose, matau daug nusilupusių dažų. Čia dažai kreidos labai greitai ir neišsilaiko taip ilgai, kaip likusioje šalies dalyje. Tačiau tol, kol rūpinatės durimis, jas nudažysite, problemų nekils. Sakyčiau, kad čia kas penkerius metus priekines duris tikriausiai reikia dažyti naujais dažais ir bent šiek tiek šlifuoti. Tai priklauso nuo gaunamo poveikio lygio. Jei durų neuždengia veranda ir jos yra saulėje, gali tekti jas dažyti kas dvejus ar trejus metus.

Tėvai visada priekaištauja vaikams užtrenkus duris, bet saulė ir lietus tikrai yra didžiausi durų priešai, tiesa? Ar yra kokių nors veiksmų, kurių rekomenduotumėte imtis, kad sumažintumėte įėjimo durų įrengimo pažeidžiamumą elementams?

Scottas: Daugelis durų staktų yra su gamykline apdaila toje pusėje, kuri matoma visiems, ateinantiems ir išeinantiems į namus. Tačiau užpakalinė staktos pusė dažniausiai paliekama nebaigta. Taigi, kai montuojame iš anksto pakabintas duris – nesvarbu, ar tai stiklo pluošto, plieninės ar medinės durys – visada būtinai nugruntuojame medinę staktą, kad jos būtų daug atsparesnės drėgmei ir vabzdžiams. Kitas dalykas, kurį galite padaryti, yra gydymas boratu. Tai nieko sudėtingo. Borato šepečiai arba purškalai. Užtepus jis migruoja per staktą, pailgindamas jo tarnavimo laiką už minimalias papildomas išlaidas. Tai trunka penkias minutes.

Redaktoriaus pastaba: Borato produktai yra nebrangūs ir lengvai prieinami „The Home Depot“, kuris taip pat yra puiki vieta įsigyti įėjimo duris. Mažmeninės prekybos tinklas parduoda visą durų asortimentą, kurį gamina Masonite – ilgametė produktų kategorijos lyderė, kurios stiklo pluošto, plieninėms ir medinėms durims taikoma ribota viso gyvenimo garantija, perkant „The Home Depot“. Jei jums reikia pagalbos renkantis naujas duris, apsilankykite Masonite Max. „Masonite“ ir „The Home Depot“ kartu siūlo „Masonite Max“ yra lengvai ir smagiai naudojamas įrankis, kuris padės jums sukurti tobulas duris jūsų projektui.

Kokių dar problemų reikia saugotis?

Scottas: Žinoma, šios problemos neturi įtakos stiklo pluošto ar plieninėms durims, tačiau šiltuoju, drėgnu metų laiku medinės durys dažnai prilimpa. Tada žiemą vėl viskas veikia. Kai kurie žmonės vasarą nuskuta priklijuotas duris, kad jos vėl sklandžiai atsidarytų ir užsidarytų. Bet dabar jūs turite problemų, nes žiemą tos durys susitrauks ir aplink jas bus didelių tarpų. Jei ketinate modifikuoti medines duris, nes su jomis susiduriate su problemomis, būtinai atsižvelkite į metų laiką. Stiklo pluošto ir plieninės durys yra mažiau jautrios oro sąlygoms, todėl jos neturi šių sezoninių problemų.

Darant prielaidą, kad turite naujas duris, tai yra jūsų namo stilius ir tinkamai jas prižiūrite – kokios naudos galima tikėtis?

Scottas: Nemanau, kad daugelis žmonių apie tai galvoja tokiu būdu, bet lauko durys yra vienintelė jūsų namo dalis, į kurią visi stovės ir žiūrės, neturėdami nieko kito. Štai kaip aš tai paaiškinu namų savininkams: svečias neprieina prie jūsų namo sienos ir tik spokso į ją. Tačiau prie lauko durų, kol jie laukia, kol atsiliepsite, lankytojai tiesiog stovės ir žiūrės į duris. Durys ir jų apkaustai. Tai yra dalykai, kuriuos jūsų svečiai ir potencialūs būsto pirkėjai pirmiausia pamato ir užtruks. Tuo tarpu jūs tikriausiai kasdien įeinate ir išeinate iš lauko durų. Taigi padarykite tai, ką mėgstate. Ir jei namuose yra vienos durys, kurios turėtų veikti sklandžiai, tai turėtų būti jūsų lauko durys. Tai tiesiog sulaukia tiek daug dėmesio. Tai pirmasis jūsų namų įspūdis. Nepraleiskite durų!

Redaktoriaus pastaba: rinkitės naujas įėjimo duris, turinčias didžiausią galimybę atlaikyti neišvengiamą susidėvėjimą, kurį patirs. Nuo 1925 m. nuolat veikianti Masonite gamina duris iš įvairių medžiagų ir stiliaus, o įmonė specializuojasi patvarumo srityje. Tarp daugelio Masonite produktų linijų yra Barrington stiklo pluošto durys, kurios išsiskiria atsparumu įlenkimams, deformacijai, skilimui ir įtrūkimams. Nežinote, kokio tipo durų norite? Nepamirškite išbandyti Masonite Max – naujo internetinio įrankio, kuris padės jums sukurti tobulas duris ir lengvai jas įsigyti iš „The Home Depot“.